رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد

 


دانشکده هنرهای تجسمی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در دو رشته نقاشی ایرانی (با دو گرایش نگارگری و تذهیب) و پژوهش هنر  از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرد.

کارشناسی ارشد نقاشی ایرانی از بازنگری گرایش نگارگری رشته هنر اسلامی، در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، تدوین و به برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم پیشنهاد گردید و بعد از تصویب برنامه، برای اولین بار در کشور، دانشگاه هنر اسلامی تبریز در مهرماه 1398 به اخذ اولین دانشجویان این رشته از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد اقدام نمود. مطالعه تاریخ، مکاتب، تکنیک ها، آثار، زیبایی شناسی، مواد و ابزار، کارکرد و سیر تحول نقاشی ایرانی و مطالعه تطبیقی آن با جریانهای مشابه در جهان اسلام و ارائه آثار نقاشی مبتنی بر این مطالعات از اهداف این رشته می باشد. 

سر فصل کارشناسی ارشد نقاشی ایرانی

 


کارشناسی ارشد پژوهش هنر یکی از دوره های آموزش عالی است که هدف آن تشویق و ترغیب تفکر در مقوله هنر، رشد خلاقیتهای هنری و ارتقاء سطح بینش هنری در فرهنگ اسلامی و همچنين تقويت حوزه هاي آموزش و پژوهش و تأليف و تصنيف در زمينه هاي هنري و جهت يابي و اصلاح حركت هاي هنري جامعه ي اسلامي است. آشنایی دانشجویان به رابطه مابین جهان بینی و تجلیات هنری در فرهنگهای مختلف از طریق تطبیق آثار مختلف هنری و آشنایی با فرهنگ و ادبیات ایران در ادوار تاریخی از موضوعات مورد بحث در رشته کارشناسی ارشد پژوهش هنر است.

رشته کارشناسی ارشد پژوهش هنر عمدتاً به منظور چاره انديشي درباره ي مشكلات حال و آينده ي هنر كشور ايجاد شد و اهدافي را به شرح ذيل دنبال مي كند:

  • تعيين مباحث نظري هنر و ايجاد توانايي در زمينه ي نقادي و پژوهش صحيح در مباحث هنري

  •  آشنايي عميق با ميراث هنري ايران

  •  آشنايي با آموزش هنر به عنوان يك بحث مهم و مستقل

سرفصل کارشناسی ارشد پژوهش هنر

 

 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35297506-041   دورنگار :35419964-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.